Proč by měly vaše děti sportovat? | Mevyo blog | Mevyo

Zpět na blog

Proč by měly vaše děti sportovat?

Sport patří ke člověku od nepaměti. Soupeření a zdravý pohyb byly uctívány v každém věku, ovšem dnes na ně tak trochu zapomínáme.

Udělejte z něj sportovce ještě dnes

Důvodů, proč by měly sportovat i vaše děti, je celá řada a netýkají se pouze jejich zdraví, i když u něj můžeme rovnou začít. Pravidelný pohyb totiž chrání děti před vznikem tzv. civilizačních onemocněních, kterým vévodí obezita. K té mají děti velké sklony a dnešní doba jí jen a jen přispívá. Celý den sezení u počítače, mobilu nebo tabletu, přispívá ke vzniku tzv. sedavého životního stylu. Dítě sedí několik hodin ve škole a poté také doma u obrazovky počítače. Pokud si dopřává nezdravou stravu bohatou na tuky, je to cesta ke vzniku nadváhy. Sport je také ideálním prostředkem, jak dítě naučit mnoha novým dovednostem, schopnostem a rozvíjet u něj některé vlastnosti. Nejenže se dítě naučí ovládat své tělo, získá na síle, naučí se balancovat a koordinovat, ale dítě se díky sportu může naučit také lepší motorice a novým schopnostem. Zároveň posiluje svou trpělivost, cílevědomost, fair-play a také kolektivní chování.

On a ostatní

Právě kolektivnost je jednou z vůbec nejdůležitějších věcí na sportu, zejména pak dáte-li své dítě na nějaký kolektivní sport, který mu přinese nejen zdravý pohyb, ale také velké množství nových kamarádů. Dítě díky němu získá koníček, který bude rádo provozovat, bude se v něm spolu s ostatními zdokonalovat a najde si místo, kde se bude moci pořádně vyřádit a vyplýtvat svou přebytečnou energii.

Rozvoj schopností

Díky sportu si navíc dítě osvojí takové vlastnosti, jako je sebevědomí a samostatnost. Sport často totiž není jen o tréninzích, ale také o turnajích a zápasech, díky kterým je dítě bez vaší podpory, pouze v rukou trenéra, který již ví co má s dětmi dělat.  Pokud tedy nevíte, co se svým dítkem, sportovní aktivita je jednoznačně dobrou volbou, jakou pro něj můžete zvolit. Doporučujeme především kolektivní sport, který jej bude neskutečně bavit a pomůže mu s jeho sebevědomím a sociálními schopnostmi. 

Přihlásit k odběru článků

Líbil se Vám článek? Vyplňte svůj email a přihlaste si odběr nových článků.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Měj Mevyo neustále po ruce

Stáhněte si zdarma naši mobilní aplikaci

Get it on Google Play Download on the App Store